Project Description

Özel Ders Sistemi

Çocuğunuzun hiç sınıfta dersi anlayamadığı için cesaretini kırdı mı? Çocuğunuzun anlamadığı dersler size de yabancı geldiği için çocuğunuza yardım edemediğiniz oldu mu? İhtiyacınız olduğunda harika bir özel ders öğretmeninden mi yardım aldınız? Peki, çocuğunuzun akademik başarısı artarken sosyal başarısının azaldığının farkında mısınız?

Özel dersler her ne kadar çocuğun akademik başarısını artırmada önemli bir rol oynasa da onu sosyal hayattan koparır. Tek Kampüs Okulları’nda her bir öğrenciye tek bir öğrenciymiş gibi davranılır. Öğrencinin derslerde anlamadığı bir konu olursa öğretmen çocuğun anlayacağı şekilde tekrar anlatır. Böylelikle özel derse gerek kalmadan öğrencinin akademik başarısı artar. Akademik başarı gerektiren bir kültürden yararlanmak önemlidir, ancak çocuğunuzun da sosyal bir varlık olduğunu unutmamanız gereklidir.

Özel Ders Sistemimiz Okuldan Sonra Özel Dersi Desteklemez

ETS (EKSİK TAMAMLAMA SİSTEMİ)

1. Bireysel Özel Ders Sistemimiz herhangi bir konuyu sıfırdan öğrenme dersi değildir. Bireysel etüt öğrenilmiş konuların can alıcı noktalarının konu üzerinden tekrar edilmesi ya da konu pekiştirme pratiği sırasında yapılamayan soruların öğretmen eşliğinde yapılmasıdır. Konunun daha önceden öğrenilmeden ve gerekli pratiklerin yapılmadan tamamının özel derse bırakılması ve özel dersten tam öğrenme beklenmesi son derece yanıltıcı bir durumdur. Bu nedenle öğrenci özel dersleri –kurtarıcı- değil –tamamlayıcı- ders olarak görmelidir.

2. Kurumumuzda ETS planlaması üç şekilde yapılır:

a- Öğrenciden sorumlu Eğitim Danışmanımız öğrencinin sınıf içi performansı, ödev performansı ve deneme sınav sonuç analizlerine göre doğrudan konuları belirleyip öğrenciye etüt planlaması yapabilir.

b- Öğrenci konu pekiştirme pratiği sırasında yapamadığı soruları tespit edip Eğitim Danışmanıyla iletişime geçerek etüt planlaması yapabilir.

c- Haftalık olarak zümrelerin belirlediği konular üzerinden grup özel ders planlaması yapılabilir.

!!! Stajyer düzeyde ya da ayrıca Etüt Öğretmen kadromuz yoktur. Özel derslerimiz doğrudan doğruya derslere giren tecrübeli branş öğretmenlerimiz tarafından yapılır.

!!! Özel dersler haftalık ve ya 15 günlük zaman dilimleri halinde planlamaya açılır.

!!! Özel derslerde haftalık ya da aylık saat sınırlaması yoktur.

!!! Planlanmış ya da yapılmış özel derslerin tümü internet tabanlı programımız aracılığıyla veli ya da öğrencimiz tarafından görülebilir.

!!! Ödev yapmayan, Derslere sürekli olarak geç kalan, devamsızlık yapan, dersi dinlemeyen ya da dersin akışını bozan öğrencilere belli sürelerle özel ders verilmez ya da kısıtlanır. Bu doğrultuda öğrencinin Veli Bilgilendirmesi yapılır. Ve çözüm odaklı çalışılır.

Sizde Çocuklarınızı 5,000 Öğrencili Ailemizin Bir Parçası Yapmak için Detaylı Bilgi Alın

Sizi bilgilendirebilmemiz için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz